Güneşin Tam İçinde

gtius

Güneşin Tam İçinde sitesi açtığım en büyük projelerden birisi. Gerek tasarımını gerekse yazarlığını üstlendiğim sitede 873 konu ve binlerce yorum var. 2006 yılından beri 6 milyondan fazla kez okundu. Türkiye Blog Kültür Sanat Blog 1.liği kazandık.

Önce 2005 yılında MSN Spaces ile bir blog açtım. Bu blogda 200.000 okuyucuya kendi sitelerini açmayı öğrettim. WordPress’in yeni sürümlerinde olgunlaşmasıyla 2006 yılında artık siteyi taşıma kararı aldım. 2006’dan beri site arabirimini yaklaşık 20 kez yeniden tasarladım. Bu tasarımların değişimi sırasında blog yazma kültürüm zenginleşti ve Türkçe’de ilk kez yazılan, her biri on bin – 300 bin aralığında okunan makaleler oluşmaya başladı.
Bu yönüyle site blog kavramındaki “web günlüğü” fikrinden ayrıldı. Kültür, sanat, bilim, fotoğrafçılık ve Internet teknolojilerinin de içinde yer aldığı otuzun üzerinde kategoride ilk zamanlar tarafımdan yazıldığına bile inanılamadığını tanınmış yazarlardan dinledim. :)

Fakat zamanla içeriğin tamamen orijinal ve eşsiz olduğu fark edildi. Okuyucular düzenli takip etmeye başladı. Google aramalarında bu eşsiz konular birinci çıkmaya başladı. Bu şekilde aylık 100 bin’in üzerinde okuyucu siteye gelmeye başladı ve site kısa sürede 6 milyon’dan fazla insanla buluştu.

Kısa sürede basının ilgisi de bunu izledi. Aylık bilgisayar dergileri PC.NET ve CHIP dergileri 2008 yıl içinde Güneşin Tam İçinde’yi okurlarına tanıttılar.

2008 Blog Ödülleri’nde Kültür ve Sanat alanında Türkiye 1.liği alan site okurların beğenisi ile taçlandırıldı.

Site arabiriminin eşsiz olması, içinde kullanılan teknolojilerin Javascript + PHP + CSS entegrasyonu önemli bir uzmanlık istediği için WordPress tema sitelerinde takdir toplayan ve yüksek oylanan bir arabirim olarak sunuldu.

Gerek içerik, gerek görünüş olarak Türkiye Internetinin tanınan bir yüzü olan Güneşin Tam İçinde’nin hem tasarımı hem içeriği tarafımdan oluşturulmuştur.

www.gunesintamicinde.com

Kullanılan web teknolojileri
Arabirim tasarımı: Photoshop, CSS
Altyapı: WordPress
Kodlama: Javascript, XHTML, CSS, PHP

wwwgunesintamicindecom

Eski  versiyon görünümü

gti sayfa

2 thoughts on “Güneşin Tam İçinde

  1. gunesintamicinde.com fırsat buldukça takip ettiğim bir çok yazıyı okuduktan sonra “evet, aynen öyle!” dediğim ve elimden geldiğince kampanyalarına destek çıktıpım mükemmel bir site. İyikide yapmışsınız hocam. Devamıda gelsin inşallah bu tip çalışmaların…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir