Güneşin Tam İçinde

Estimated read time 2 min read

 

Güneşin Tam İçinde sitesi açtığım en büyük projelerden birisi. Gerek tasarımını gerekse yazarlığını üstlendiğim sitede bine yakın makale ve binlerce yorum var. 2006 yılından beri 8 milyondan fazla kez okundu. Türkiye Blog Kültür Sanat Blog 1.liği kazandık.

Önce 2005 yılında MSN Spaces ile bir blog açtım. Bu blogda 200.000 okuyucuya kendi sitelerini açmayı öğrettim. WordPress’in yeni sürümlerinde olgunlaşmasıyla 2006 yılında artık siteyi taşıma kararı aldım. 2006’dan beri site arabirimini yaklaşık 20 kez yeniden tasarladım. Bu tasarımların değişimi sırasında blog yazma kültürüm zenginleşti ve Türkçe’de ilk kez yazılan, her biri on bin – 300 bin aralığında okunan makaleler oluşmaya başladı.
Bu yönüyle site blog kavramındaki “web günlüğü” fikrinden ayrıldı. Kültür, sanat, bilim, fotoğrafçılık ve Internet teknolojilerinin de içinde yer aldığı otuzun üzerinde kategoride ilk zamanlar tarafımdan yazıldığına bile inanılamadığını tanınmış yazarlardan dinledim. :)

Fakat zamanla içeriğin tamamen orijinal ve eşsiz olduğu fark edildi. Okuyucular düzenli takip etmeye başladı. Google aramalarında bu eşsiz konular birinci çıkmaya başladı. Bu şekilde aylık 100 bin’in üzerinde okuyucu siteye gelmeye başladı ve site kısa sürede 6 milyon’dan fazla insanla buluştu.

Kısa sürede basının ilgisi de bunu izledi. Aylık bilgisayar dergileri PC.NET ve CHIP dergileri 2008 yıl içinde Güneşin Tam İçinde’yi okurlarına tanıttılar.

2008 Blog Ödülleri’nde Kültür ve Sanat alanında Türkiye 1.liği alan site okurların beğenisi ile taçlandırıldı.

Gerek içerik, gerek görünüş olarak Türkiye Internetinin tanınan bir yüzü olan Güneşin Tam İçinde’nin tema enterasyonu ve içeriği tarafımdan oluşturulmuştur.

www.gunesintamicinde.com

Eski  versiyon görünümleri

wwwgunesintamicindecom

 

gti sayfa

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım.

Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum.

Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz.
Youtube

Web sitelerim:
www.suleymansonmez.com ,
Eğitimde Sanal Gerçeklik ,
Büyükler Giremez
Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin.
Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Twitter
Instagram
Linkedin
Facebook

You May Also Like

More From Author

2Comments

Add yours
  1. 1
    Kemal ONUR

    gunesintamicinde.com fırsat buldukça takip ettiğim bir çok yazıyı okuduktan sonra “evet, aynen öyle!” dediğim ve elimden geldiğince kampanyalarına destek çıktıpım mükemmel bir site. İyikide yapmışsınız hocam. Devamıda gelsin inşallah bu tip çalışmaların…

+ Leave a Comment