Güneşin Tam İçinde

Güneşin Tam İçinde

Güneşin Tam İçinde sitesi oldukça büyük bir proje. Bu projeyi Mihrace.Net sitesini açtıktan sonra düşünmeye başlamıştım. Blog kavramı ülkemize yeni gelmişti. Önce 2005 yılında MSN Spaces ile bir blog açtım. Bu blogda 200.000 okuyucuya kendi sitelerini açmayı öğrettim.

WordPress’in yeni sürümlerinde olgunlaşmasıyla 2006 yılında artık siteyi taşıma kararı aldım. 2006’dan beri site arabirimini yaklaşık 20 kez yeniden tasarladım. Bu tasarımların değişimi sırasında blog yazma kültürüm zenginleşti ve Türkçe’de ilk kez yazılan, her biri onbinlerce kez okunan makaleler oluşmaya başladı.

gti sayfaBu yönüyle site blog kavramındaki “web günlüğü” fikrinden ayrıldı. Kültür, sanat, bilim, fotoğrafçılık ve Internet teknolojilerinin de içinde yer aldığı yirminin üzerinde kategoride 700 civarında makalenin ilk zamanlar tarafımdan yazıldığına bile inanılamadığını tanınmış yazarlardan dinledim.

Fakat zamanla içeriğin tamamen orijinal ve eşsiz olduğu farkedildi. Okuyucular düzenli takip etmeye başladı. Google aramalarında bu eşsiz konular birinci çıkmaya başladı. Bu şekilde aylık 100 bin’in üzerinde okuyucu siteye gelmeye başladı ve site kısa sürede 1 milyon 400 bin insanla buluştu.

Kısa sürede basının ilgisi de bunu izledi. Aylık bilgisayar dergileri PC.NET ve CHIP dergileri 2008 yıl içinde Güneşin Tam İçinde’yi okurlarına tanıttılar.

2008 Blog Ödülleri’nde Kültür ve Sanat alanında Türkiye 1.liği alan site okurların beğenisi ile taçlandırıldı.

Site arabiriminin eşsiz olması, içinde kullanılan teknolojilerin Javascript + PHP + CSS entegrasyonu önemli bir uzmanlık istediği için WordPress tema sitelerinde takdir toplayan ve yüksek oylanan bir arabirim olarak sunuldu.

Gerek içerik, gerek görünüş olarak Türkiye Internetinin tanınan bir yüzü olan Güneşin Tam İçinde’nin hem tasarımı hem içeriği tarafımdan oluşturulmuştur.

www.gunesintamicinde.com

Kullanılan web teknolojileri
Arabirim tasarımı: Photoshop
Altyapı: WordPress
Koadlama: Javascript, XHTML, CSS, PHP

You may also like...

  • http://www.kemalonur.com Kemal ONUR

    gunesintamicinde.com fırsat buldukça takip ettiğim bir çok yazıyı okuduktan sonra “evet, aynen öyle!” dediğim ve elimden geldiğince kampanyalarına destek çıktıpım mükemmel bir site. İyikide yapmışsınız hocam. Devamıda gelsin inşallah bu tip çalışmaların…

  • mete korkmaz

    çalışmalar harika ötesi!!!…tebrikler.